Kapitán Komety Brno: Fanoušci jsou náš šestý hráč na ledě. Na ARENU ať se těší!

Lepší akustiku, výhled na led i celkovou atmosféru. To vše si od nové multifunkční haly slibuje kapitán Komety Brno Martin Zaťovič spolu s útočníkem Peterem Muellerem. Oba hráče jsme vyzpovídali – jaké bude hrát v ARENĚ před třinácti tisíci diváky? A kolik gólů plánují vstřelit při prvním utkání?

Máte rádi Brno?

MZ: Jasně. Brno je nádherné a zábavné město. Je tu spousta dobrých restaurací a kulturních příležitostí. Je to krásné město pro lidi. Já mám ale celkově Moravu moc rád.

PM: Je to asi po sedmé nebo po osmé, co jsem v Evropě. Já i moje rodina to tu máme rádi. První rok jsme bydleli přímo v centru Brna, což nám umožnilo město pořádně prozkoumat. Chodit do restaurací a kaváren. Víc než autem jsme jezdili hromadnou dopravou, abychom byli přímo mezi lidmi a město si užili.

Jakou roli hraje v Brně hokej?

MZ: Je to sport číslo jedna. Lidi to ukazují – fanoušci chodí. Já doufám, že to tak bude pokračovat a do nové ARENY přijde fandit ještě víc lidí. Bude to pořádný zážitek.

PM: Je to srdce města. Spousta lidí včetně těch nejmenších tu hraje hokej. A to nemluvím o tom, jak oddaní jsou naši fanoušci na zápasech.

Změní se jihomoravská metropole poté, co tu vznikne nová ARENA BRNO?

MZ: Ano, bude to pro všechny speciální. Příležitost pořádat velké kulturní nebo sportovní eventy. Posune to Brno úplně jinam a stane se z něj evropská metropole.

PM: Je to příležitost pro Brno i pro český hokej. ARENA bude přitahovat pozornost nejen v rámci České republiky, ale i celé Evropy.

Jaké pro vás bude hrát před plnou ARENOU – před 13 tisíci diváky?

MZ: To bude asi zážitek pro všechny hráče. Pokud přijde 13 tisíc lidí, je z toho úplně jiný sport. Člověka to víc baví. ARENA nám možná pomůže postoupit i v tabulce. Přijde víc lidí a ti budou pomáhat, aby se soupeř necítil dobře. A Kometa bude stoupat vzhůru.

PM: Bude to neuvěřitelné. Nejen pro mě nebo pro Kometu, ale i pro naše soupeře a pro všechny, kdo se utkání zúčastní. Doufám, že ostatní týmy budou tak ohromené z nové ARENY, že toho budeme moct využít v náš prospěch.

Na co se v souvislosti s novou ARENOU můžou hokejoví fanoušci těšit?

MZ: Můžou se těšit na úplně jiný komfort. Akustika, sezení, restaurace a spousta dalšího. Samozřejmě budou mít lepší výhled na led a uvidí víc akce. Doufejme, že tam bude obrovská kostka.

PM: Atmosféra bude jiná – nové prostředí, pokročilé technologie. A v budoucnu se tady snad uskuteční spousta zápasů a mezinárodních hokejových utkání. Městu to přinese mnoho dobrého. Teď máme pro diváky k dispozici 7 000 míst. Představte si dvojnásobek – nejen fanoušků, ale i emocí. Podle mě to bude skvělé. Bude to nejlepší ARENA v Evropě.

Jací jsou fanoušci Komety?

MZ: Naši fanoušci jsou super, chodí jich hodně. Je to náš šestý hráč na ledě a já si myslím, že pro ně bude zážitek, až začne na zápasy chodit ještě víc lidí. Bude to skvělý pocit, když přijde 13 tisíc lidí a bude vyprodáno. Určitě dokážou choreografii udělat tak, že bude unikátní. Na to se těšíme.

Vzkázali byste jim něco?

PM: Vzkázal bych jim, ať se na těší. Už je potřeba v Brně postavit pořádnou ARENU. A doufám, že do té doby ještě přibude malých i velkých fanoušků, aby byla ARENA hned od začátku vyprodaná.

PM: Doufám, že to nebude trvat dlouho a brzy se v ARENĚ všichni setkáme. Potřebujeme vás mnohem víc, než si myslíte. Vaše povzbuzování a emoce, které dokážete při zápasech vytvořit.

Kolik gólů dáte během prvního zápasu v ARENĚ?

PM (směje se): Doufám, že to bude hattrick.

MZ (směje se): Já myslím, že dám dva góly a Kometa vyhraje. Možná se bude schylovat k hattricku. Ale uvidíme, jestli se utkání zúčastním ještě jako hráč nebo už jako divák. Každopádně to bude super zážitek.

Video

s

Galerie